
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External, Internal |
| Interface Type(Data Interface) | I²C |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.5 V |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Settling Time | 3.9 µs |
| Output Type | Voltage Buffered |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 41
Distributors
pcbx
Unit Price$10.68057
Ext.Price$10.68057
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.68057 | $10.68057 |
| 10 | $8.48317 | $84.83170 |
| 25 | $7.93329 | $198.33225 |
| 50 | $7.62530 | $381.26500 |
| 100 | $7.32920 | $732.92000 |
| 300 | $6.99218 | $2097.65400 |
| 500 | $6.86759 | $3433.79500 |
